תמונת מופע: "מתל אשפה לריאה ירוקה"- טיול מועדון הזהב

"מתל אשפה לריאה ירוקה"- טיול מועדון הזהב

בידור
אוטובוס
חמישי, 19 ספטמבר 2019 07:30
משך 540 דקות

פרטי הסיור

מתל אשפה לריאה ירוקה

19.09.2019      יום חמישי

08:00    התארגנות ויציאה מנקודת המפגש

09:00    ביקור במוזיאון מורשת יהדות בבל  באור יהודה, על נהרות בבל ישבו גולי יהודה במאה ה-6 לפנה"ס וזכרו את ציון. כמה דורות לאחר מכן, בימי המלך כורש ובימי עזרא ונחמיה, חזרו שבי ציון לירושלים ואף קוממו את בית המקדש. אך היו כאלה שנשארו בבבל, ובמשך אלפי שנים קיימו קהילה יהודית. במוזיאון מוצבים שיחזורים גדולי ממדים, דגמים ואמצעי המחשה אחרים המתארים את קורות יהדות בבל. כדי להביא בפני באי המוזיאון מעט ממראות ותחושות החיים היהודיים שהיו בעיראק, נבנו שיחזורים מוקטנים של סמטה בגדאדית ושל בית הכנסת הגדול , שהמסורת מספרת שנוסד מעפר שהובא מירושלים.

10:30    ביקור מודרך בפארק אריאל שרון - הפארק המטרופוליני הגדול בישראל הממוקם בלב גוש דן. הוא הופך את אתר חירייה ששימש עשרות שנים כ"חצר האחורית" ו"פח האשפה" של המרכז, לחצר הקדמית ולחלון הראווה הייצוגי של גוש דן ושל הארץ כולה. שטח תכנית הפארק כ-8,000 דונם.

"מתל אשפה לריאה ירוקה"סיור במתחם ההר, הכולל הסבר על התהוות הר הפסולת ועל פרויקט שיקומו בשנים האחרונות.

                

13:00    ביקור במרכז המבקרים מכון ויצמן

 

14:00    ארוחת צהריים במסעדת "סן מרטין" במכון ויצמן (בשירות עצמי, כשר)

15:30    ביקור במרכז המבקרים של איגודן בשפד"ן - המרכז האקולוגי הגדול בישראל, וממוקם במערב ראשון לציון ,בלב מפעל השפד"ן (מכון טיהור השפכים של גוש דן).

תוכנית הסיור:  קבלת פנים אור-קולית באולם פנורמת המייסדות של איגודן

מסלול חווייתי ברחבי צינור דמה תת-קרקעי, החושף בפני המבקרים פיסות מידע באמצעות מקרנים, פריסקופים, חריצי הצצה, צינורות לוחשים, ברזי מידע וניאגרות.

צפייה במודל של מכון טיהור השפכים ובסרטון הסבר, באמצעותו למדים המבקרים על תהליכי הטיהור המתקדמים של השפד"ן.   סיור ממונע ברחבי מפעל השפד"ן על שלביו המכאניים והביולוגיים - המבקרים נחשפים לתהליך מרתק, במהלכו הם למדים כיצד הופכים השפכים הגולמיים - הביתיים והתעשייתיים - למים באיכות גבוהה, המושבים לשדות החקלאות שבנגב.  סיכום הסיור במרכז המבקרים תוך צפייה בסרט המתאר את החיים שמתחת לחיים בגוש דן.

הטיול  כולל: 

  • אוטובוס תיירותי
  • מדריך מוסמך
  • ביקור בפארק אריאל שרון
  • ביקור באיגודן
  • ארוחת צהריים בסן מרטין (כשר, בשרות עצמי)
  • ביקור במוזיאון יהדות בבל

 

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים