פרטי ההרצאה

מרצה: ד"ר אפי זיו- סופר ומרצה בכיר לתולדות האמנות, נצרות והמיתולוגיה היוונית

 

הכיפה של ברונלסקי והארמון הראשון- תחילתה של שושלת מדיצ'י המפוארת והתבססותה בפירנצה. נתבונן בארמון הראשון של המשפחה, נבחן את סוגיית מימון הקמת הכיפה של הדואומו ואת סיפור אימוצו של דונטלו כפסל של המשפחה.

לורנצו "המפואר" ומיכלאנג'לו הצעיר– השליט שזכה בחייו לתואר "המפואר" היה פטרונם של פילוסופים, משוררים, היסטוריונים ואמנים. מיכלאנג'לו התגלה על ידו והתגורר בארמונו עד יום מותו של לורנצו. נסקור גם את ניסיון ההפיכה של

   משפחת פאצי.

מתחם סן לורנצו בפירנצה– הכנסייה הגדולה של משפחת מדיצ'י הייתה  סן לורנצו. נסייר במתחם, בכנסייה, בקפלת הנסיכים ובקפלה נוספת פרי תכנונו של מיכלאנג'לו ובקברים של בני המשפחה אותם פיסל.

הדוכס הגדול של טוסקנה – קוזימו הראשון דה מדיצ'י הגיע לנאפולי לראות את הכלה ששודכה לו והתאהב באחותה, אלאונורה מטולדו. במפגש זה נתבונן בארמון שבו חי הזוג, פאלאצו וקיו-למחול בקפלה שבנה קוזימו לאשתו, במשרדים ("האופיצי"     כיום) ובמסדרון הסודי שהוביל מהארמון אל המשרד.ץ

הווילות והארמונות של משפחת מדיצ'י – פאלאצו פיטי, המוזיאון החשוב בפירנצה, הוא רק אחד מארמונותיהם המופלאים של בני המשפחה. נסייר בארמון, בגני בובולי ובווילות של המשפחה בטוסקנה.

יצירות האמנות שהותירו שתי מלכות צרפת: קתרינה ומריה – שתיים מבנות משפחת מדיצ'י הפכו למלכות צרפת: קתרינה, רעייתו של אנרי השני, ומריה, רעייתו של אנרי הרביעי. הן הקימו בפריז את גני הטיולרי, את ביתן האורנג'רי ואת גני וארמון     לוקסמבורג – אתרים מפוארים.ומרכזיים בעיר.

רובנס, מחזור הציורים הענק המתאר את חייה של מריה דה מדיצ'י- יצירתו הגדולה ביותר של רובנס, המשתרעת על כ- 300 מ"ר ב- 24 ציורים מרהיבים, מוצגת כיום במוזיאון הלובר בפריז. ביצירה מתוארים חייה המרתקים של מריה דה מדיצ'י.

הירושה האמיתית של משפחת מדיצ'י-מאה השנים האחרונות של המשפחה עמדו בסימן של שקיעה ודעיכה. נסקור את יצירות האמנות שאחרוני הדוכסים של השושלת הותירו לעיר פירנצה ולעולם כולו.

דמי השתתפות:  600 ש"ח       לגימלאים וזכאי הנחה: 480 ש"ח

מפגשים אחת לשבועיים בימי שני בשעה  18:00

בתאריכים: 11/11/19, 25/11/19, 9/12/19, 23/12/19, 6/1/20, 20/1/20, 3/2/20, 17/2/20

◄ הנהלת בית "יד-לבנים" שומרת לעצמה הזכות לשינויים ► ◄ פתיחת הקורס מותנה במספר הנרשמים ► ביטול השתתפות לאחר פתיחת הקורס-לא יזכה בהחזר כספי►

לפרטים והרשמה במוקד "קול טיקט"  8864 *

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים