פרטי ההרצאה

מנחה: לילי עטר – בוגרת לימודי תעודה לביבליותרפיה, אוניברסיטת בר אילן ואוניברסיטת ת"א. מנחת קבוצות וסדנאות.

"לכל ספר, לכל כרך שאתה רואה, יש נשמה. הנשמה של מי שכתב אותו, ונשמתם של אלה שקראו בו וחיו אותו וחלמו עליו. בכל פעם שספר מחליף ידיים, בכל פעם שמישהו מעביר מבט על דפיו, הנשמה שלו גדלה ומתחזקת".  – (קרלוס רואיס סאפון, "צלה של הרוח") במסגרת הסדנא נמשיך לנהל דיאלוג עם טקסטים ספרותיים מתחומים שונים. נפגש עם מיתוסים ואגדות, סיפורי עם ,סיפורי ילדים ועוד. נחפש את עצמנו בין המילים והשורות או נאפשר למילים למצוא אותנו. בכל אלה, נשלב כלים אשר יוסיפו למפגשים חוויה יצירתית, אישית וקבוצתית.

דמיון נטול מגבלות - כח הקסם של הדמיון ביצירה – נכיר את כוחו המרפא של הדמיון וניתן לו יד חופשית לקחת אותנו למחוזות נסתרים וקסומים. בדרכנו חזרה, נופתע מארגז הכלים המטפורי העומד לרשותנו בלי ידיעתנו.

החלום וסיפורו/החלום ושברו – "החלום הוא סיפור שהאדם מספר לעצמו" (דוריס לסינג),נתעורר מחלומותינו אל פרקים בסיפור חיינו. נכיר את כתב חידת החלום ופתרונו.

תיבת המטמון - גילוי אוצרות בתיבה – תיבת האוצרות הפרטית, משפחתית שלנו עומדת להיפתח ונדלה מתוכה אוצרות חבויים, תמונות ישנות, ספרים מצהיבים ועוד...נפזר את האבק מעל סיפורי האוצרות ששכחנו ואלה המלווים אותנו עד היום.       

"לכובע שלי שישה צבעים"-חשיבה יצירתית – דמות הקורא בטקסט הספרותי היא רבת פנים וגוונים. במפגש, נחבוש שלל צבעי כובעים וניפגש עם דמותנו המגוונת.

בחזרה לטקסט ילדות – מקום חביב ומיוחד מוקדש לטקסטים שהטביעו חותם עלינו כילדים כמו אלה שהשאירו בנו רישומם. נפליג בין שורות טקסט שנכתבו ע"י מבוגרים ונמענו לילדים, ולשעה קלה נחזיר את שעון הזמן לילדותנו.

תמונה מספרת - במילים אני מצייר ובציור אני מספר – איזו חוויה מאתגרת היא הדיאלוג בין הסופר והמאייר ועל אחת כששניהם הם בעצם אנחנו. מהו הסיפור מאחורי התמונה ומהי התמונה לצד הסיפור? כל זאת ועוד נכיר במפגש זה.

 

6 מפגשים אחת לשבועיים ימי שני בשעה 10:00

 

בתאריכים: 11/11/19, 25/11/19, 9/12/19, 23/12/19, 6/1/20, 20/1/20

 

מחיר: 400 ש"ח

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים