תמונת מופע: נפלאות היקום מדע האסטרונומיה אילן מנוליס 19/20

נפלאות היקום מדע האסטרונומיה אילן מנוליס 19/20

הרצאות וקורסים
מרכז מבקרים - יד לבנים (לא מסומן)
שישי, 21 פברואר 2020 11:00
משך 90 דקות
מחיר 480 עד 600 ₪

פרטי ההרצאה

מרצה: אילן מנוליס – אסטרונום, מנהל את מצפה הכוכבים  של מכון ויצמן למדע.  

בריאות האדם בחלל, או: מדוע לא נגיע בקרוב למאדים? – מה קורה לגוף האדם בתנאים של מיקרו כבידה, כגון בתחנת החלל הבינלאומית? כיצד מתרחצים ומה אוכלים בחלל? אתגרים קיימים העומדים בפני האסטרונאוטים השוהים תקופות ממושכות בחלל.  

  ■ מערכת השמש-השכונה שלנו ביקום – הרצאת מבוא להיכרות עם גופים המקיפים את כוכב הבית שלנו-השמש. נכיר את שכנינו כוכבי הלכת, ירחיהם והגופים הקטנים, המהווים יחדיו את מערכת השמש. ההרצאה מביאה גילויים עדכניים מחקר מערכת השמש.

   ■ לידתו, חייו ומותו של כוכב -על אבולוציה של כוכבים  -  מהלך החיים של כוכב, מאז לידתו בענן של גז ואבק בין כוכבי ועד שהוא הופך להיות ענק אדום, ננס לבן, כוכב ניטרונים וחור שחור. הרצאה זו עוסקת בלב ליבה של האסטרופיזיקה.

   ■ החיפוש אחר חיים תבוניים מחוץ לכדור הארץ – ההרצאה עוסקת באחד הנושאים המסקרנים והמרתקים מכולם-חיים תבוניים. האם ביקרו אותנו חוצנים? אם הם קיימים, האם בכלל תיתכן תקשורת איתם ואם כן כיצד? ננסה לבסס את התשובה על עובדות מדעיות מדויקות.

  ■ מהמפץ הגדול ועד הופעת החיים – התפתחות היקום מרגע לידתו ועד לתנאים שאפשרו הופעתם של חיים. נסקור תגליות מן המאה ה-20 וה-21 שהובילו אותנו להבנת התפתחותו של היקום ומקומנו בו.  

  ■ השפעות אסטרונומיות על אקלים כדור הארץ- האם יש קשר בין הפעילות על פני השמש להתחממות כדור הארץ? מה הקשר בין התנאים הנוראיים השוררים על פני כוכב הלכת נוגה לנעשה אצלנו? לאן נעלמו המים שהיו פעם על פני כוכב הלכת מאדים? מהי באמת תרומתו של האדם לתהליך ההתחממות הגלובלית?

הכחדות המוניות וסכנת האסטרואידים- כיצד הושמדו הדינוזאורים? האם מרחף בחלל גוף מאיים להתנגש בכדור הארץ? אם כן, מה מידת הסכנה ומה ניתן לעשות, אם בכלל.

המכניזם המופלא, או: המונה ליזה של האסטרונומיה- הרצאה מרתקת ומפתיעה, הנפרסת כסיפור מתח, העוסקת בתגלית ייחודית המשלבת ארכיאולוגיה, הסטוריה של המדע ואסטרונומיה.תגלית זו שינתה את הבנתנו לגבי הידע המדעי וההנדסי שהיה בידי היוונים הקדומים.

ההרצאות תועברנה באופן השווה לכל נפש, אין צורך בידע מוקדם

 

8 מפגשים אחת לשבועיים בימי שישי בשעה   11:00

  בתאריכים: 15/11/19, 29/11/19, 13/12/19, 27/12/19, 10/1/20, 24/1/20, 7/2/20, 21/2/20

דמי השתתפות: 600 ש"ח       גימלאים וזכאי הנחות: 480 ש"ח 

◄ הנהלת בית "יד-לבנים" שומרת לעצמה הזכות לשינויים ►◄ פתיחת הקורס מותנה במספר הנרשמים ►◄ ביטול השתתפות לאחר פתיחת הקורס לא יזכה בהחזר כספי►

לפרטים נוספים ורשמה: מוקד "קול טיקט"  8864 *

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים