תמונת מופע: הכוכבים הגדולים של הקולנוע - אלון גור אריה 19/20

הכוכבים הגדולים של הקולנוע - אלון גור אריה 19/20

הרצאות וקורסים
מרכז מבקרים - יד לבנים (לא מסומן)
שישי, 20 דצמבר 2019 09:30
משך 90 דקות
מחיר 464 עד 580 ₪

פרטי ההרצאה

מרצה: אלון גור אריה  

צ'רלי צ'פלין-סרטיו, חייו וסודותיו-  הוא ביים, שיחק, כתב, ערך, הפיק ואף הלחין את המוסיקה לסרטיו. המקל, הכובע, השפם וההליכה המיוחדת שלו, היו שם נרדף לא רק  לקומדיה, אלא גם לקולנוע בכלל. עם זאת, ככל שנעשה מפורסם יותר,

   הפך למסתורי יותר. לפני 30 שנה נתגלה ארגז עץ ובו כמה סרטים ששכח להשמיד, ששופכים אור על חלק מסודותיו.   

 ■ שייקה אופיר-ממאה שערים ל"יופי נחמה" – מפגש מלא צחוק וגעגוע שיוקדש לסיפורו של אחד השחקנים הגדולים שקמו במדינת ישראל. במפגש ישולבו חומרים חדשים ונדירים שנתגלו בשנים האחרונות. על שיתופי הפעולה עם גדולי היוצרים,           שלל דמויות,  וכמובן השוטר אזולאי שזכה בגלובוס הזהב.

 ■ כוכבי מחזות זמר הגדולים של המאה ה-20 -   הצצה מרתקת אל מאחורי הקלעים יצירות המופת הגדולות של הז'אנר האהוב. מי האנשים האמיתיים מאחורי "סיפור הפרברים" ו"כנר על הגג"? כיצד הופק "גבירתי הנאווה"? עם שני זייפנים                  בתפקידים הראשיים? לאן נעלמו הסרטים המוסיקליים של פרד אסטר וג'ינג'ר רוג'רס וכיצד יתקיים הז'אנר במאה ה-21?

 ■ על עברית וגששית-שלישיית הגשש החיוור – סיפורה המצחיק והמרגש של להקת הבידור הגדולה בכל הזמנים-שלישיית הגשש החיוור. על הסיפורים מאחורי סרטי הקולנוע והמערכונים הגדולים. מי היה ברול מ"אתה הבנת את זה ברוך"? מימי            להקת התרנגולים, יוסי בנאי,והשפעתם על התרבות הישראלית.  

דני קיי-שחקן בעל לב הזהב -   דניאל קמינסקי רצה להיות רופא, אך אביו החייט לא יכל לממן לימודי רפואה. מפגש מעורר השראה על זוכה האוסקר, שהפך את ההצחקה ממקצוע לשליחות.קיי תמך בציונות וביקר בישראל מספר פעמים.

מ"אורות הכרך" ל"אשה יפה"-הוא והיא בקולנוע- מפגש סוחף מלא הומור, יסופר על ההבדל בין נשים לגברים כפי שהוא בא לידי ביטוי בעולם הקולנוע. מהקלאסיקות של מרילין מונרו ל"הארי פגש את סאלי".  

רוברטו בניני-הנער מטוסקנה שכבש את  הוליווד- סיפור חייו של נער מטוסקנה שכבש את העולם בהומור הלבבי שלו, שהקומדיה שהצליח להיות מועמד לשבעה פרסי אוסקר וזכה בשלושה. התכוננו לצחוק במבטא איטלקי.

 ■ אריק איינשטיין-מ"שבלול" ועד "כבלים" – מפגש שיוקדש לחוש ההומור הפרוע של הזמר והשחקן אריק איינשטיין ותרומתו לקומדיה בישראל דרך תוכניות מערכונים ושיריו הבלתי נשכחים.

 

8 מפגשים אחת לשבועיים בימי שישי בשעה   09:30

 

  בתאריכים:  8/11/19, 22/11/19, 6/12/19, 20/12/19, 3/1/20, 17/1/20, 31/1/20, 14/2/20,

דמי השתתפות:    580 ש"ח        לגימלאים וזכאי הנחות:  464 ש"ח

◄ הנהלת בית "יד-לבנים" שומרת לעצמה הזכות לשינויים ►◄ פתיחת הקורס מותנה במספר הנרשמים ►◄ ביטול השתתפות לאחר פתיחת הקורס לא יזכה בהחזר כספי►

לפרטים והרשמה מוקד "קול טיקט"  8864 *

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים