תמונת מופע: גיא רולניק - fuzing - " פייסבוק - המפעל המזהם הגדול בהיסטוריה"

גיא רולניק - fuzing - " פייסבוק - המפעל המזהם הגדול בהיסטוריה"

הרצאות וקורסים
המשכן למוסיקה ואומנויות רעננה - אולם מופעים לא מסומן (מפת הגעה)
ראשון, 28 יולי 2019 20:30
משך 60 דקות
מחיר 65 ₪

פרטי ההצגה

כיצד מתארים המחקרים החדשים ביותר את הסכנות של פייסבוק, גוגל, וואטסאפ ואינסטגרם על חיינו?
איך בכלל עובד המודל העיסקי של פייסבוק? 
מדוע הפוליטקאים מפחדים מענקיות הטכנולוגיה? 
ואיזה שינוי דרמטי צפוי לנו בשנת 2019?

פייסבוק והמונופולים הדיגיטליים הפכו לחלק אינטגרלי מחיינו. גיא רולניק, העורך המייסד של TheMarker, סבור כי הנזקים הגלויים והסמויים שלהם עלולים לעלות על התועלות. גם אם לא נקבע מחדש את כללי המשחק - התוצאות יהיו הרסניות.

בשנים האחרונות החל רולניק לפעול בזירה הבינלאומית ובשנה שעברה קבע ה״פייננשל טיימס״, מהעיתונים החשובים בעולם, שהרעיונות של רולניק לגבי התמודדות עם המונופול של פייסבוק הם המרתקים ביותר שנמצאים כרגע על השולחן. מאז רולניק הפך להרבה יותר מוטרד מפייסבוק, גוגל ואמזון. הכוח של החברות האלה ומעמדן המונופוליסטי הוא חסר תקדים במונחים היסטוריים.

אנחנו לא יכולים לדמיין את חיינו בלי הפייסבוק, הווטסאפ, האינסטאגרם וגוגל. החברות האלה הרימו תרומה אדירה במשך שנים למיליארדי משתמשים. גיא רולניק, שהיה במשך שנים הקול הבודד בישראל שהזהיר מפני הטייקונים המקומיים, היפנה בחמש השנים האחרונות את חיציו ועבודתו לענקיות הטכנולוגיה המאיימות על הדמוקרטיה. רולניק סבור שהמודלים העסקיים והדומיננטיות של החברות האלה הופכות אותן ליותר מסוכנות מחברות הסיגריות במחצית השניה של המאה ה-20 - לפני שהרגולציה ריסנה אותן.

תרימו את העיניים לרגע מהסמארטפון ותבואו לשמוע מה הסכנות, מדוע קשה להבחין בהן ומה אנחנו צריכים לעשות מחר בבוקר. רולניק יציג לכם במשך שנה את המחקרים והעדויות החדשניים ביותר בעולם, ייקח אותם לחדר המלחמה והספינים של מרק צוקרברג, יסביר לכם כיצד עובד המודל העיסקי של פייסבוק, מדוע הפוליטיקאים פחדו מפייסבוק ומדוע התגובה שלהם עשויה להשתנות דרמטית ב-2019.

גיא רולניק, הוא העורך-מייסד העיתון The Marker, סגן המוציא לאור של קבוצת "הארץ" ומרצה בבית הספר למנהל עסקים בות', של אוניברסיטת שיקגו. מעטים הם העיתונאים שהשפיעו יותר על הסנטימנט הציבורי ועל רפורמות כלכליות יותר מגיא רולניק. העיתון שיסד רולניק היה היחיד שלא חשש לבקר ולתקוף את הטייקונים והבנקאים הישראלים בעידן שהם היו הכוח הפוליטי החזק במדינה.

 

  • גיא רולניק: פייסבוק - המפעל המזהם הגדול בהיסטוריה

    

 

 

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים