תמונת מופע: תרבויות בראי הקולנוע-הקמפוס 19/20

תרבויות בראי הקולנוע-הקמפוס 19/20 - המפגש בוטל מועד חלופי יימסר בהמשך

הרצאות וקורסים
אודיטוריום - יד לבנים (לא מסומן)
שלישי, 26 מאי 2020 19:00
משך 210 דקות
מחיר 80 עד 85 ₪

פרטי ההרצאה

תאריך : 22/10/19

סרט: משום מקום

מרצה: רחל אסתרקין

תיאור: גרמניה - עולמה של קטיה מתמוטט סביבה כשטרגדיה פוקדת את משפחתה. אט אט מתחילים גם לצוץ סימני שאלה רבים. בעזרת דנילו, עורך דין וחבר קרוב של בעלה, ומול כוחות המשטרה, קטיה נחושה לקבל תשובות ולהשיג צדק –

בתוך או מחוץ לבית המשפט.

 

תאריך: 05/11/19

שם הסרט: החופשה הסקוטית שלי

מרצה: יונית קמחי

בריטניה - דאג ואייבי, זוג לשעבר, מחליטים לשלב כוחות בפעם האחרונה לכבוד יום הולדתו ה-75 של אביו של דאג. החופשה מתנהלת יחד עם המשפחה המורחבת של דאג ומסתבר שלכל משפחה יש את הסודות שלה. בשלב מסוים הילדים מחליטים שנמאס להם להסתיר הכל מכולם ועושים מעשה.

 

תאריך: 19/11/19

שם הסרט: טנג'רי: שמים כחולים

מרצה:  אושיק פלר גיל

קירגיסטן - על רקע הנופים המרשימים של הרי קירגיסטן נפרשת דרמה רומנטית שעוסקת בעצמאות נשית אל מול אתגריה של חברה שמרנית ופטריארכלית.

 

תאריך: 03/12/19

שם הסרט: לאבינג

מרצה: רחל אסתרקין

ארה"ב - לאבינג נגד מדינת וירג'יניה הוא כנראה השם הכי יפה שניתן לתביעה משפטית אי פעם. ריצ'ארד ומילדרד לאבינג הם זוג מעורב אשר התחתן בשנת 1958 במדינת וירג'יניה, ונאבקו נגד הממסד והחברה השמרנית על זכותם לעשות כן.

 

תאריך: 17/12/19

שם הסרט: חוף מבטחים

מרצה: יונית קמחי

צרפת - "חוף מבטחים" הוא שמה של עיירת החוף צרפתית. סיפורו של מרסל - סופר בעבר ומצחצח נעליים בהווה שהגורל מביאו לתת מקלט לנער אפריקאי פליט במסע להתאחד עם אימו שבלונדון, ולנסות לעזור לו, אל מול הקשיחות הקרה של משטרת ההגירה.

 

תאריך: 07/01/20

שם הסרט: אלמאניה שלי

מרצה: גליה פסח

תורכיה / גרמניה - אמצע שנות ה- 60. צעיר תורכי יורד מהרכבת. הזרקורים מכוונים אליו וצלמי העיתונות עטים לעברו. הוא הפועל המיליון שהגיע אל גרמניה החדשה! אבל לא הוא גיבור סיפורנו, אלא האיש שהגיע אחריו, המהגר המיליון ואחד... מסע שורשים מצחיק ואופטימי.

 

תאריך: 21/01/20

שם הסרט: סמסרה

מרצה: גליה גוטמן

הודו/הימליה - סמסרה הוא מושג מרכזי בפילוסופיה ההודית: מסע של הנפש העוברת בין יצורים השוהים במעגל החיים. נזיר בודהיסטי ששהה שלוש שנים בבקתה מבודדת בהרים, פוגש בת איכרים יפה, מחליט לוותר על ייעודו הרוחני, מתחתן אתה והופך לחקלאי. הסרט עוקב אחרי תהפוכות חייו.

 

תאריך: 04/02/20

שם הסרט: יומיים ולילה

מרצה: יונית קמחי

בלגיה - סנדרה, אם בלגית צעירה, מגלה כי היא עומדת להיות מפוטרת, כדי שחבריה לעבודה יוכלו לקבל בונוס משמעותי. יש לה סופשבוע אחד בלבד- יומיים ולילה, כדי לנסות לשכנע את האנשים העובדים לצידה לוותר על הבונוס, על מנת שתוכל לשמור על עבודתה.

 

תאריך: 11/02/20

שם הסרט: סלמה

מרצה: גליה פסח

ארה"ב - סיפורו של מרתין לותר קינג אשר יצא בשנת 1965 לצעדה שתשנה את ההיסטוריה, מהעיר סלמה שבאלבמה עד לבירה מונטגומרי. מה שהתחיל כמחאה בעד זכויות הצבעה הפך לסמל המאבק בגזענות והסעיר את האומה האמריקאית כולה.

 

תאריך: 03/03/20

שם הסרט: הוואנה בלוז

מרצה: עומר דותן

קובה - חברות מופלאה בין שני צעירים קובנים עם חלום משותף ובלתי מתפשר: לעשות מוזיקה, להקליט, ולגעת בשמי התהילה. המסר העיקרי הוא שהחיים הם בחירה, אם תרצו אין זו אגדה.

 

17/03/20

שם הסרט: עוברים להודו

מרצה: מורן קושניר

ארה"ב/הודו - טוד מתבשר כי הוא וצוותו מפוטרים. בנוסף לכל הצרות, צריך טוד לנסוע להודו על מנת להכשיר את המחליף שלו. מעט מעורער, מבולבל ומטושטש, נוחת הבחור במומבאי התוססת וחוטף הלם תרבותי. בחורה נאווה תסדיר לו קצת את המוח ותכניס אהבה לליבו.

 

24/03/20

שם הסרט: הים

מרצה: גליה פסח

איסלנד - כפר דייגים איסלנדי מבודד מתקיים מתעשיית הדייג המקומית. אבל מציאות כלכלית חדשה מאיימת למוטט הכול. בהדרגה, נכנעים בעלי ספינות הדייג המבוגרים ללחץ החברות הגדולות המנסות להשתלט על תעשיית הדייג, ומוכרים להם את הספינות.

 

05/05/20

שם הסרט: אי התירס

מרצה: רחל אסתרקין

גיאורגיה - איכר גיאורגי מגיע לאי ובונה בקתה עבורו ועבור נכדתו בת-העשרה. הוא חורש את האדמה ויחד הם זורעים בה תירס. התירס מתחיל לצמוח, ויום אחד מוצאת הנערה חייל גיאורגי פצוע בין הגבעולים. בזמן שהנערה מתבגרת והתירס מבשיל, הזקן מגלה שאי אפשר להסתתר ממעגל החיים.

 

19/05/20

שם הסרט: עושות סדר

מרצה: גליה פסח

שוויץ - 1971. נורה היא עקרת בית שגרה עם בעלה האוהב ושני ילדיהם בכפר קטן ושליו. כשהיא מחליטה לארגן את הפגישה הראשונה לתמיכה במאבק לאפשר זכות הצבעה לנשים, תגובת אנשי הכפר נעה בין כעס, פליאה ואדישות מוחלטת. ביחד עם ה"כנופיה" הן ינסו להצעיד את הכפר קדימה. 

 

דמי השתתפות: 690 ש"ח   גימלאים וזכאי הנחות: 600 ש"ח 

לפרטים והרשמה במוקד הכרטיסים "קול טיקט" 8864 *

* יתכנו שינויים

המפגש בוטל מועד חלופי יימסר בהמשך

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים