פרטי ההרצאה

"תה עם המלכה"

בית וינדזור והמלכה אליזבת השנייה בתרבות הפופולרית

נחקור את סיפורה המדהים של המלכה אליזבת השנייה ומשפחתה, וכיצד הוא משתקף בראי התרבות הפופולרית, בתקשורת, בטלוויזיה, בקולנוע ואפילו בתיאטרון. דרך קטעי ארכיון נדירים, קטעים נבחרים מסדרות טלוויזיה וסרטי קולנוע , ראיונות חושפניים ותחקירים מסעירים.

 

מרצה: צביקי לוין, בימאי ושחקן

 

  1. תקלה מלכותית - שנות ילדותה של אליזבת השנייה, "ליליבת". הפרשה השערורייתית של דודה, המלך אדוארד השני, אשר  שינה את מסלול חייה והפך את אביה למלך בעל כורחו, ואותה ליורשת העצר.

 

  1. מנערה למלכה - אירועים טרגיים הביאו את הנערה אליזבת אל כס המלכות מוקדם מן המצופה, נבחן את אירועי העברת הכתר, התדהמה, הבלבול, הפוליטיקה, הקונפליקטים וטקס ההכתרה ההיסטורי, שהיה הראשון בתולדות בית המלוכה הבריטי אשר שודר בשידור חי בטלוויזיה.

 

  1. רעייה, אחות ובת - מערכות היחסים המורכבות של המלכה אליזבת השנייה עם בעלה, הנסיך פיליפ, עם אחותה, הנסיכה מרגרט, ועם אמה, אליזבת, המלכה האם, כאשר אליזבת נקרעת בין תפקידה כמלכה הנושאת בכתר לבין תפקידה כרעייה, כאחות וכבת.

 

  1. אימו של יורש העצר - דמותו של צ'רלס, הנסיך מוויילס, בנה הבכור של המלכה אליזבת ויורש העצר. נחקור את חייו מלאי התהפוכות בצל אימו המלכה, את מערכת היחסים הסבוכה והמורכבת ביניהם כשכל חייו כרוכים ב"המתנה" בלתי אפשרית.

 

  1. כבאית השריפות - שערוריות דרמטיות וסקנדלים גדולים שהיכו, ועדיין מכים, במשפחת המלוכה ובמלכה אליזבת כראש המשפחה. השמועות על פרשיות אהבים של הנסיך פיליפ, בעלה, הסיפור הטראגי של צ'רלס ודיאנה, בתיבול פילגשו קמילה פרקר בולס, השערוריות הקשות שדבקו בבנה הנסיך אנדרו ועוד. נבחן כיצד המלכה נאלצה לנווט במים הסוערים של משפחה לעומת מלוכה, רגש לעומת חובה וחולשות אנוש אל מול דרישות האמונה, הקדושה וההיסטוריה.

 

  1. סבתא - דמותה של אליזבת השנייה כסבתא. ליורש העצר וויליאם, לאחיו הפרוע הארי ולנכדים נוספים. נחשוף גם צדדים שובביים וקומיים ביחסים בין המלכה לנכדיה. נספר על החתונות המלכותיות ועל חיי הנישואים של וויליאם וקייט, וכמובן של הארי ומייגן מרקל, על הנינים, המתחים, הריבים והרכילויות.

 

6 מפגשים אחת לחודש בימי חמישי בשעה 17:30

 

בתאריכים: 7/1/21, 11/2/21, 11/3/21, 22/4/21, 13/5/21, 10/6/21

דמי השתתפות:  490 ₪ / גימלאים: 390 ₪ / כרטיס בודד: 88 ₪ / גמלאי: 73 ₪

*מפגשים אותם לא ניתן יהיה לקיים פרונטלית עקב הנחיות משרד הבריאות יועברו באמצעים דיגיטליים (זום)

* הנהלת יד לבנים שומרת לעצמה את הזכות לשינויים   * פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים

פרטים והרשמה במוקד הכרטיסים 8864*

כל התאריכים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים