תמונת מופע: פניני אופרה ניצה יולביץ 19/20

פניני אופרה ניצה יולביץ 19/20

הרצאות וקורסים
מרכז מבקרים - יד לבנים (לא מסומן)
רביעי, 01 ינואר 2020 18:00
משך 90 דקות
מחיר 440 עד 550 ₪

פרטי ההרצאה

מרצה: המוסיקולוגית  ניצה יולביץ

מסע מרגש לנפש האדם בדרמות אנושיות חזקות. נעסוק במאפייניה ובהיבטיה החשובים של האופרה, נציג את עולמן הרגשי של דמויותיה. קטעים מתוך אופרות בהפקות קולנועיות מרהיבות, יוקרנו על המסך בתרגום לאנגלית.כל האופרות, למעט האופרה שני הפוסקרי, תוצגנה בעונה 2019 / 2020 בתל אביב

מנון: מסנה – אהבה או עושר – בחורה צעירה מתלבטת בין אציל שאותו היא אוהבת אהבה  אמיתית, לבין מאהב קשיש שמציע לה כסף וחיי מותרות. תשוקות חזקות, פרידה, החלטות קיצוניות, וגיבורה מהפנטת שאי אפשר לשכוח. הגירסה הצרפתית החושנית והצבעונית של מסנה לסיפורה הידוע של מנון.

שני הפוסקרי: ורדי – הרצחת וגם ירשת? – פרנצ'סקו פוסקרי הוא שליט ונציה, אך משרתו נטולת כל עוצמה. בנו יאקופו הוא לוחם חופש שנחל תבוסה מול מועצת העיר. לוקרציה רעייתו נלחמת במערכת המשפט המסואבת של ונציה. סיפורם המבוסס על אירועים אמיתיים, מובא באחת האופרות המוקדמות והחזקות ביותר של ורדי.

אידומנאו: מוצארט – האהבה מנצחת – האם ייאלץ אידומנאו מלך כרתים להקריב את בנו לאלים בעקבות שבועתו האומללה לאל נפטון? מוזיקה או דרמה? מה חשוב ממה? לצד המאבק הפנימי הקשה מנשוא של גיבוריה אידומנאו מציגה גם את המאבק של מוצארט בין האסכולה האיטלקית לצרפתית. אריות יפיפיות ורביעייה אחת בלתי נשכחת  באופרה ה"סריה" הגדולה והחשובה ביותר של מוצארט..

הספר מסביליה: רוסיני – פיגרו פה פיגרו שם - – פיגרו, הספר הכל יכול, עוזר לרוזן אלמויוה לזכות בידה של רוזינה, בת חסותו של ד"ר ברטולו, המתכנן להתחתן אתה. דמויות משעשעות, אריות נוצצות ומוזיקה מבריקה מלאת הומור בקומדיית הטעויות הקלילה והמוצלחת ביותר של רוסיני.

■ יבגני אונייגין: צ'יקובסקי – ואולי היה זה אחרת? – עולם רגשי קר ומנוכר, עימות אישי נוקב ממרחק הזמן, והקרבת האהבה למען אידאלים חברתיים. טטיאנה הצעירה והרגישה מתאהבת באונייגין היהיר שדוחה אותה בבוז. אחרי מספר שנים הם נפגשים שוב והיוצרות מתהפכות-אבל מאוחר מדי. אריה יוצאת דופן ומוזיקת ריקודים יפייפיה.

■ לה טרוויאטה: ורדי – הסוטה מדרך הישר– ויולטה, הגברת עם הקמליות, מטלטלת את ליבנו פעם אחר פעם באהבתה החזקה לאלפרדו באצילות הנפש שהיא מגלה מול ז'רמון אביה. שני נשפים, להיטי על, ודואט עמוק ויוצא דופן באנושיותו באופרה המרגשת של ורדי.

■ פליאצ'י: לאונקוואלו – תמונות מחיי נישואים – קרקס נודד, דמויות מהקומדיה דל ארטה, הצגה בתוך הצגה, ובעל חם מזג שרוצח את אשתו והמאהב שלה. בפרולוג המפורסם מספר טוניו שהאופרה מביאה לבמה "פיסת חיים", והחיים אכן מוצגים בהבעה ישירה ובאווירה ריאליסטית.

 

7  מפגשים בימי  רביעי  בשעה  18:00

 

בתאריכים :30/10/19, 20/11/19, 1/1/20, 19/2/20, 18/3/20, 6/5/20, 27/5/20

דמי השתתפות: 550 ש"ח        לגימלאים וזכאי הנחות: 440 ש"ח  

◆  הנהלת בית "יד-לבנים" שומרת לעצמה הזכות לשינויים ◆ פתיחת הסדנא מותנה במספר הנרשמים

 

פרטים והרשמה במוקד הכרטיסים: 8864 *

 

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים