תמונת מופע: נופש טיול לצפון יוון

תוכנית טיול לצפון יוון במועדון הזהב

בידור
אוטובוס
חמישי, 16 מאי 2019 07:00
משך 60 דקות

פרטי הסיור

תכנית טיול לצפון יוון

16-23/5/19     23-30/5/19       6-13/6/19

יוון היא ארץ של נופים מרהיבים וחגיגה ים תיכונית, השוכנת בקצהו הדרומי של חצי האי הבלקני, מדינה מגוונת להפליא, שמציעה למבקרים בה עולם ומלואו: ערים עתיקות, אתרים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות עולמית, מנזרים מרשימים, בתי כנסת עתיקים, הרים ירוקים, יערות ופלגי מים, כפרים ציוריים, חופים שטופי שמש ואיים נהדרים. מזג האוויר ביוון נוח, היא יעד אידיאלי לחופשה בין אם מעוניינים בטיול ארוך או בחופשת סופשבוע קצר  האוכל תופס חלק חשוב בתרבות היוונית, הארוחות מתנהלות בשלווה  ובנחת וכוללות מזדס (תבשילים חמים וקרים שמוגשים בצלחות קטנות)  ומנות עיקריות שמורכבות לרוב מדגים ובשרים על הגריל . יוון מציעה לתייר אינספור אטרקציות.

תוכנית הטיול:

יום מס' 1 - תל אביב - תסלוניקי

טיסת ערב לסלוניקי.   עם ההגעה ניסע למלון ללינה.

יום מס' 2 - תסלוניקי - Tessaloniki

לאחר ארוחת בוקר נצא לסיורנו המודרך בסלוניקי ונתוודע להיסטוריה המפוארת של העיר ואתריה. נבקר בבית הכנסת של סלוניקי ובמוזיאון היהודי, המתאר את תולדות הקהילה המפוארת של העיר מאז הקמתה ועד ימינו. נבקר גם בכיכר אריסטוטלוס, אשר בקרבתה הטיילת הרחבה ואזור הטברנות, נראה את המגדל הלבן - סמלה של העיר ואת פסלו של אלכסנדר מוקדון. נבקר בעיר העתיקה מימי העות'מניים ונערוך תצפית על העיר, נראה את בית הולדתו של כמאל אטאטורק, מייסד הרפובליקה התורכית, את קשת גלריוס והרוטונדה. נבקר גם באתרים הקשורים להיסטוריה היהודית - האנדרטה לנספים בשואה בכיכר החירות (אלפתריאס). ארוחת ערב.

יום מס' 3 - תסלוניקי - ווריה- אדסה - המעיינות החמים בלוטראקי פוזאר - תסלוניקי

ארוחת בוקר במלון.

נצא לביקור במחוז מקדוניה היוונית. ווריה ,עיר יפה עם בניינים הבנויים בסגנון עות'מאני שבה נבקר בשכונה היהודית "שכונת בארבותה" ובבית הכנסת המפואר (באם יתאפשר), שלפי המסורת היה קיים עוד מתקופת בית שני, וכיום אינו פעיל עוד מאחר ובעיר לא נותרה קהילה יהודית. ניסע לאדסה - עיירה השוכנת על גבעה  ובה זורמים מים שמתנקזים למפל מרשים עליו ניצפה מכמה זוויות מבט ואפילו מאחוריו. נמשיך לביקור ולטבילה במעיינות החמים הציבוריים הממוקמים באתר המרחצאות לוטראקי - פוזאר, שמורת טבע ירוקה ושופעת מים בצפון מחוז מקדוניה היוונית.  נסיעה חזרה לתסלוניקי..                                                                                                                

יום מס' 4 -  סלוניקי  -ורגינה Vergina מצובו  MetsovoIoannina

לאחר ארוחת הבוקר,  ניסע לורגינה, אתר ארכיאולוגי מרשים בו נתגלו הקברים המלכותיים של מלכי מקדוניה הקדומים, ובהם קברו של פיליפוס השני אביו של אלכסנדר הגדול, קבר בנו של אלכסנדר וכל האוצרות שנקברו יחד איתם על פי מסורת הקבורה במקום לפני 3,300 שנה. נמשיך למצובו, הנחשב לכפר היפה והציורי ביותר בהרי הפינדוס - Pindus. לאחר הפסקה לקפה והתרעננות בכפר, נמשיך בנסיעה ליואנינה.  ארוחת ערב במלון.

יום מס' 5 -  זגוריה  Zagoria- מונודנדרי -Monodendri, ויקוס -Vikos יואנינה - Vikos

נצא ליום טיול בחבל זגוריה. ניסע תחילה לכפר מונודנדרי, הקרוב לגבול האלבני והינו אחד היפים באזור, שבתיו בנויים מאבן צפחה אפורה.  נצפה על קניון ויקוס, העמוק והצר ביותר בעולם, נחזור ליואנינה ונטייל לאורך הטיילת היפהפייה עטורת עצי דולב, בתי קפה והטברנות. ארוחת ערב בטברנה.

יום מס' 6  - המנזרים התלויים במטאורה - Metrora ,קלמבאקה -Kalambaca -לאריסה - רכס הפיליון -Pelion

לאחר ארוחת הבוקר  ניסע למטאורה, אל  אחד האזורים המרהיבים ביוון ואולי בעולם כולו. נבקר בשניים מהמנזרים "התלויים" הממוקמים על ראשי מצוקים גבוהים שנבנו לפני כמה מאות שנים על ידי נזירים, ושימשו להם כמקום מפלט, ונצפה אל הנופים היפים של עמק תסאליה על רקע רכס הרי הפינדוס. נרד בנסיעה לקלמבאקה, עיירה השוכנת למרגלות המנזרים התלויים להפסקת צהריים . ניסע אל עיר המחוז לריסה שם נראה תיאטרון יווני מקורי מהתקופה ההלניסטית נמשיך בנסיעה מערבה ולקראת ערב נגיע לבית המלון בחצי האי פיליון. ארוחת ערב במלון.

יום מס' 7  -  וולוס - Volos.  חצי האי פיליון

לאחר ארוחת הבוקר נצא  לוולוס - עיר נמל ציורית שבה נשוטט להנאתנו לאורך הטיילת, ונבקר באנדרטת הזיכרון ליהודי העיר, שם נשמע את סיפור הצלתם המופלא מרבית יהודייה. לאחר הפסקת צהריים עצמאית נעפיל לרכס פיליון שם נצא לסיור רגלי בכפר מקריניציה - כפר יווני ציורי טיפוסי. נתרשם מצורת הבניה המקומית, מגגות הציפחה, מעצי הדולב הענקיים שבכיכר המרכזית ומהנוף הנשקף אל מפרץ פאמבוטיס והעיר וולוס.  חזרה לבית המלון. ארוחת ערב בטברנה מקומית.

יום מס' 8 -  פיליון - תסלוניקי - תל אביב

ניפרד מחצי האי פיליון  וניסע צפונה לאורכו של חוף הים האגאי לעבר תסלוניקי.  נעצור לביקור בעמק טמפי, ונרד במדרגות לעבר גשר שמעברו נראה את הכנסייה המקומית הבנויה בתוך חלל של סלע .נמשיך צפונה ובדרך נראה את הר האולימפוס, ההר הגבוה ביותר ביוון, נבקר באחד הכפרים הממוקמים למרגלותיו. ארוחת צהריים באזור. אחר הצהריים הסעה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.

טיסות "סנדור":

  מספר      טיסה

מ-

אל

שעת המראה

שעת נחיתה

LY5147

תל אביב

סלוניקי

20:00

22:45

LY5148

סלוניקי

תל אביב

23:45

02:05

 

אין אנו אחראים לשינויים במועדי הטיסה הקשורות בחברת התעופה, עקב תקלות מבצעיות או פגעי מזג אויר וכיוצא בזה, או על פי החלטת מנהל התעופה האזרחי. שינוי בשעות הטיסה לא יהווה עילה לביטול הנופש ע"י המזמין.

 

מחיר החבילה:

המחיר למינימום 30 משתתפים:

1,300 -  אירו לאדם בחדר זוגי .

250     - אירו תוספת לאדם בחדר יחיד.

 

בנוסף, ייגבו סך של 35 אירו במזומן טיפים לנותני השירות וימסרו במעטפה  לעדי או סיגל.

 • תשלום זה הוא תנאי לרישום.

מלונות:

סלוניקי    -   Grand Palace Hotel  https://www.grandhotelpalace.gr// או דומה

יואנינה     -   Hotel Du Lac  https://www.hoteldulac.gr/el

פורטרייה - Xenia Portaria   http://www.xeniaportarias.gr/ או דומה

המחיר כולל:

 • טיסת במסלול ת"א סלוניקי ת"א.
 • מסי נמל ובטחון.
 • תכנית ע"פ המפורט.
 • 7 לילות על בסיס חצי פנסיון. (מתוכן 3 ארוחות בטברנה עם מוסיקה)
 • 7 ימי טיול מלאים.
 • 1 ארוחות צהריים
 • מדריך ישראלי.
 • הדרכה מקומית באתרים שנדרש מהם מדריך מקומי.
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל.
 • מיסי עיר.
 • כניסה לכל האתרים הכלולים בתוכנית

המחיר אינו כולל:

 • בטוחים.
 • טיפ בסך 35 יורו למדריך - תנאי לרישום.
 • ארוחות נוספות שאינן כלולות בסעיף "המחיר כולל".
 • כל הוצאה שאינה מוזכרת ב "סעיף המחיר כולל".

תנאי תשלום

בכרטיס אשראי עד 6 תשלומים ללא ריביות בשקלים בלבד לפי שער העברות גבוה.

ניתן לשלם באירו במזומן/העברה בנקאית

תנאי דמי ביטול  עד 61 יום לפני צאת הטיול ללא דמי ביטול

מ-60 יום ועד 31 יום לפני צאת הטיול 25% דמי ביטול.

מ-30 יום בעד 15 יום לפני צאת הטיול 50% דמי ביטול.

מ- 14 יום לפני צאת הטיול – דמי ביטול מלאים.

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים