תמונת מנוי: משפטים שעשו היסטוריה - עו"ד עידן אבוהב

משפטים שעשו היסטוריה - עו"ד עידן אבוהב

הרצאות וקורסים
עונה: 2021
מספר מופעים במנוי: 6

פרטים נוספים

משפטים שעשו היסטוריה

סדרה בת 6 הרצאות בהן  ננתח פסקי דין שהשפיעו בישראל ובעולם  ומהדהדים עד היום. נדון בשאלות של לאום ונאמנות, בגידה, דמוגרפיה ורוב יהודי, ביטחון מול זכויות אדם, זכויות אדם בארה"ב ועוד...  
הצטרפו אלינו לעונה שלישית וחדשה בסדרת משפט חוקה ואקטואליה

מרצה: עו"ד עידן אבוהב

  • משפט קסטנר - המשפט שזעזע את אמות הסיפים בישראל וחשף שאלות נוקבות ונוראיות. בהרצאה נציג עדויות מתוך המשפט, נחשוף עובדות שלא ידועות לציבור על קסטנר ונבדוק מדוע שוחררו רוצחיו בהתערבות בן גוריון?
  • פסק הדין ג'ין רו נגד ווייד - כבר 40 שנה שזהו פסק הדין המדובר ביותר בעולם בנושא חוקיות ההפלות. פ"ד זה מהווה אבן דרך במאבק בין שמרנים לליברלים וממשיך להוות אבן מחלוקת עד היום כאשר מדינות שונות בארה"ב מנסות להביא לביטולו – ואיך קשורים לכך שופטת יהודייה קשישה ודונלד טראמפ?
  • הגירת פלסטינים לישראל - זכות או סכנה?  בשנת 2003 אסרה בחוק ממשלת ישראל איחוד משפחות בישראל לאחר שכ- 170,000 פלסטינים היגרו אליה. האם מדובר בפגיעה בזכויות המיעוט או הגנה לגיטימית על ביטחון תושבי ישראל ועל היותה של ישראל מדינת הלאום היהודי?
  • עינויים, חיסולים ממוקדים והריסת בתי מחבלים- נדון במס'  פסיקות ביטחוניות מהדהדות שמציגות את הדילמה הישראלית במלא הדרה: ביטחון האזרח והזכות לחיים אל מול זכויות אדם של אויבים.
  • משפט זדורוב והודאות חפים מפשע -   מה קרה שם בשעה 13:43  בקצרין? האם זדורוב הודה עקב לחצים נפשיים או שהוא מניפולטור מסוכן? האם היו עוד ראיות שהביאו להפללתו או שמה מדובר בעוד מקרה של הודאת שווא שהביאה למאסר ללא צדק? ובכלל, האם זה אפשרי להביא אדם לכדי הודאה ברצח שלא ביצע?
  • סוגיית המסתננים/ מהגרי העבודה לישראל - יום אחד הם הופיעו כאן ויצרו מציאות חדשה בישראל - עם המהגר לתוכה עם כוונות התיישבות. מצב זה יצר מתח עצום בין מדינת הלאום היהודי לבין שאלת יכולתה של ישראל לקלוט מהגרי עבודה ממדינות עולם שלישי. מצב זה יצר גם סדרת עימותי ענק  בין הכנסת, הציבור ובית המשפט העליון .

6 מפגשים אחת לחודש בימי שני בשעה 18:00

תאריכים: 4/1/21, 1/2/21, 1/3/21, 12/4/21, 10/5/21, 7/6/21

דמי השתתפות: 400 ₪ / גימלאים: 320 ₪ / כרטיס בודד: 75 ₪ / גמלאי: 60 ₪

* מפגשים אותם לא ניתן יהיה לקיים פרונטלית עקב הנחיות משרד הבריאות יועברו באמצעים דיגיטליים (זום)

* הנהלת יד לבנים שומרת לעצמה את הזכות לשינויים   * פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים

 

פרטים והרשמה במוקד הכרטיסים 8864*

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים