תמונת מנוי: יערה קידר - אופנה, תרבות ואמנות

יערה קידר - אופנה, תרבות ואמנות

הרצאות וקורסים
עונה: 2021
מספר מופעים במנוי: 7

פרטים נוספים

 יערה קידר - אופנה, תרבות ואמנות

מהו הקשר שבין אומנות לאופנה? יחסי הגומלין והשפעתם של גדולי הציירים על היסטוריית האופנה.
אושר חזותי הכולל תמונות, מוזיקה וקטעי וידאו עוצרי נשימה, סיפורים מלאי רגש והומור הופכים את הרצאותיה של יערה לחוויה יוצאת דופן.

מרצה: יערה קידר – אוצרת, היסטוריונית אופנה ומרצה.

  • האופנה על פי אנדי וורהול – מסע בעקבות סיפור חייו יוצא הדופן, מהאנשים שהקיפו אותו, דרך ההיסטוריה של הפאות ועד למעצבי האופנה השואבים השראה מיצירתו ושומרים על דמותו חיה ובועטת על המסלול, ברחוב, באופנה ובתרבות.
  • הזהב הכחול: ג'ינס אינדיגו והוט קוטור – עשרות אלפי טון של פיגמנט האינדיגו מופקים ברחבי העולם מידי שנה ומספרים לנו על נצחיות ה"זהב הכחול" של עולם האופנה. איך הפך הג'ינס מבד פועלים לכוכב מסלולי התצוגות של מעצבי העל? מה הפך את האינדיגו לכחול האצילי שנסחר בהיסטוריה כמו מטילי זהב.
  • איך הפכה האופנה לסופרסטאר של המוזיאונים? – על הקשר שבין אופנה לאמנות בלווי תמונות וקטעי וידאו מתערוכות היסטוריות עוצרות נשימה, מאלכסנדר מקווין ועד דיור ושאנל. כיצד נכנסה האופנה ב"דלת האחורית" אל לב המוזיאון, לסודות הנשמרים בבגדים שאנו לובשים ולקשר המרתק שבין אופנה ואמנות.
  • הצבעים הנסתרים של פרידה קאלו – פרידה קאלו שראתה במראה שלה חלק בלתי נפרד מאמירתה האומנותית הפכה לאחת ההשראות המובהקות עבור עולם העיצוב, האופנה והתרבות, מגוטייה ועד מדונה. כאב, יופי, נכות, פמיניזם ועוצמה, שזורים בלב סיפורה ובבגדיה. מסע בעקבות אחת הדמויות המרתקות בהיסטוריה של האמנות.
  • "ז'ה טם, רונית אלקבץ" – חלומות מארון הבגדים – חיבור בין שוליים למרכז, בין אופנה לאמנות, בין מוגדור לפריז ובין ישראל לעולם. הצצה אל מאחורי הקלעים של יצירת התערוכה במוזיאון העיצוב בחולון. הבגדים, האיבזורים והנעליים הם מעין כמוסת זמן האוצרת רגעים מחייה של אלקבץ ומאפשרת לתת מבט מחודש ומעמיק על פועלה, דרך דיאלוג עם עולם הקולנוע, חייה המקצועיים והאישיים.
  • מידות טובות: על אידאל היופי הנשי מרובנס ועד גוטייה – אידאל היופי והגזרה של הגוף הנשי בנקודות שונות על צירי הזמן בראי האופנה והאמנות. מרובנס במאה ה- 16, דרך המוזות האהובות של ג'אן פול גוטייה במאות ה- 20 וה- 21 ועד לנטע ברזילי.
  • האפיפיור לובש פראדה – בעקבות תערוכת האופנה במטרופוליטן, "גופים שמימיים". על הקשר שבין אופנה ודת והאופן שבו מתכתבים עולמות האמונה והפולחן עם האופנה העכשווית.

    7 מפגשים אחת לחודש בימי רביעי בשעה 18:30

בתאריכים: 6/1/21, 3/2/21, 3/3/21, 21/4/21, 12/5/21, 9/6/21, 7/7/21

דמי השתתפות: 720 ₪ / גימלאים: 640 ₪ / מפגש בודד: 115 ₪ / גמלאי: 102 ₪

*  מפגשים אותם לא ניתן יהיה לקיים פרונטלית עקב הנחיות משרד הבריאות יועברו באמצעים דיגיטליים (זום)

* הנהלת יד לבנים שומרת לעצמה את הזכות לשינויים   * פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים

לפרטים והרשמה 8864*

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים