פרטי ההרצאה

ג'אז - העידן המודרני

החל מהמחצית השנייה של המאה העשרים, הקשר בין תעשיית המוזיקה ובין אמני ג'אז מתחיל להתרופף. לצד הג'אז המסורתי, צצים ענפים חדשניים ומרתקים: לא עוד מוזיקה פופולארית להמונים - אלא אמנות גבוהה למביני דבר.  

בוסה נובה, סאלסה, מוזיקה טורקית והודית. אוונגארד, ג'אז-רוק עד למוזיקה אלקטרונית.: לאן מועדות פני הג'אז? העתיד נראה מפתיע! 

מרצה: ד"ר רז יצחקי, מוזיקאי ג'אז, מרצה באוניברסיטת בר אילן

  1. קוּל ג'אז – השקט שאחרי הסערה - אמנים כמו מיילס דייויס, נט קינג קול ועוד, מפתיעים באסתטיקה מוזיקלית שלווה ורגועה המבשרת את צמיחתו של עידן חדש. הג׳אז הרגוע הגיע.
  1. פּוֹסְט בּוֹפּ והָארְד בּוֹפּ – זרמים חדשים של אסתטיקה מוזיקלית 
  1. פורצים גבולות בסוף שנות  1950'  - ג'אז אפרו-קובאני, ז'אנר לאטיני לוהט – לצידן של קשת השפעות ממוזיקה קלאסית-ספרדית, עד למוזיקה טורקית. הג׳אז מתפתח בקצב מסחרר.
  1. אוונגרד וג'אז חופשי - לצד הזרם המרכזי.  
  2. הרכבי-על בזרם המרכזי וההפתעה הברזילאית - בני טיפוחיו של מיילס דייויס: הֶרְבִּי הֶנְקוֹק, וֵוין שוֹרְטֵר ג'ו זאוִוינוּל וצ'יק קוֹריאָה הופכים לפורצי דרך עצמאיים. שיתופי פעולה של סְטֶן גֶטְס עם קארלוֹס ג'וֹבִּים מצמחים הבּוֹסָה נוֹבָה הברזילאית.  
  3. Funk, ג'אז חשמלי ומוזיקת עולם - השחור של ג'יימס בראון ומוזיקת הרוק של דור הפרחים - חישמלה את הג'אז באנרגיה סוערת. סגסוגות מפתיעות עם רוק, השפעות אפריקאיות, פוֹלְק, ומוזיקת עולם. כל כיוון אפשרי במפגש שלפנינו. 
  1. קרבות הטיטאנים בג'אז - לג'אז יש שורשים ברורים, אך האם יש לו גבולות? סָאלְסַה, רֶגֶאי, סָמְבָה, רָאגוֹת הודיות ואפילו מוזיקת כליזמר יהודית בשנות ה 80. מי ינצח במאבק על הגדרת גבולותיו של הג'אז המודרני? 
  1. רֵטְרוֹ מודרני בשנות התשעים - גְרוּב פָאנְקִי, בִּיטִים אלקטרוניים וסאונד מלוטש כל אלה, תוך מבט מפוקח על מסורות שלא נס ליחן. 
  1. שנות האלפיים  -  הכל אפשרי בעידן המודרני בו הגבולות המגדירים את הג'אז מטושטשים עד לא-קיימים. העולם הוירטואלי של הרשת מאפשר לאמני ג'אז השראה והשפעה הדדית נטולת מגבלות  פיזיים.

9 מפגשים בימי שלישי בשעה 18:00

בתאריכים: 12/1/21, 26/1/21, 16/2/21, 2/3/21, 16/3/21, 6/4/21, 27/4/21, 18/5/21, 1/6/21

דמי השתתפות: 580 ₪ / גימלאים: 485 ₪ / כרטיס בודד: 72 ₪ / גמלאי: 60 ₪

מפגשים אותם לא ניתן יהיה לקיים פרונטלית עקב הנחיות משרד הבריאות יועברו באמצעים דיגיטליים (זום)

* הנהלת יד לבנים שומרת לעצמה את הזכות לשינויים   * פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים

פרטים והרשמה במוקד הכרטיסים 8864*

כל התאריכים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים