פרטי ההרצאה

גיבורי העל של הג'אז – השמות הגדולים

מאז ומעולם היו אלה המבצעות והמבצעים הגדולים של עולם הג'אז שהשאירו בנו את חותמם, ריגשו אותנו, גרמו לנו לשיר מלוא גרון, להזיל דמעה או לעצום עיניים ולחייך.

הם אלה שהעזו לשחות נגד הזרם, למרוד במוסכמות, להוביל שינויים, לעמוד איתנים מול סכנת הכישלון ועדיין לשעוט קדימה מתוך ראייה מפוקחת של אמת אמנותית.

הם אלה ששינו את פניו של הג'אז לעולם.

מרצה: ד"ר רז יצחקי, מוזיקאי ג'אז, מרצה באוניברסיטת בר אילן

 1.  לואי ארמסטרונג חלק א': "איזה עולם נפלא". משדה הקרב בניו אורלינס עד היכלי התהילה, האיש שהמציא את הג'אז (כמעט) היה אחד משומרי הגחלת החשובים של הסאונד של מקורות הג'אז.
   
 2. לואי ארמסטרונג חלק ב': "So Black and Blue". בשיא הצלחתו, לואי הוא מגה-סטאר, הפופולאריות שלו חסרת תקדים בעולם כולו. אך מעל לכל מעיבה צילה של עננה כבדה של חוליי החברה האמריקאית הגזענית. הפנים של ארמסטרונג שטרם הכרתם במבט עומק מפתיע.
   
 3. אלה פיצג'רלד: "שוּבַּאפ בּידי בְּליפ, פּוּבִּי דִיבַּאפ". סיפורה של המוזה המפורסמת ביותר של שירת הג'אז, שעלתה לפסגות ולאהדה חובקת עולם כמקור להשראה של הדורות הבאים של זמרות הג'אז.
   
 4. דיוק אלינגטון: "אין לזה שום משמעות, אם אין בזה סווינג" תחכום, אלגנטיות ושנינות אצל הכוכב הבוהק ביותר.
   
 5. בילי הולידיי: "פרי מוזר". חיים טראגיים מבחירה. בלדות רוויות בלוז וסגנון שירתה הייחודי בלטו באופן מובהק כפורצי דרך. הולידיי חייה את החיים "עד הקצה" ולא ידעה פשרות, איש לא יכול היה לעמוד בינה ובין הדרך בה בחרה. 
   
 6. דייב ברובק: "בדרכו המתוקה" מים שקטים חודרים עמוק, במרד המחויך של שגריר הג'אז. ברובק היה אחד החלוצים של זרם החוף המערבי, השקט והרגוע. דייב שילב באופן מפתיע אלמנטים מוזיקליים מגשרי-עולמות מהמזרח הרחוק ומארצות הבלקן.  
   
 7. ת'לוניוס מונק: תורת המשחקים המוזיקליים, המוזיקאי הסקרן ביותר בעולם הג'אז. התכוננו להפתעות – כל תרחיש אפשרי בסיפור שלפנינו.
   
 8. ג'ורג' גרשווין: "יש לי קצב, מי צריך יותר?" גרשווין שהיה אחד מהדמויות הבולטות בתעשייה המוזיקלית, חתום על מאות שלגרים שגיבשו את שפת הג'אז. עשייתו משקפת את השאיפה למוסס את הגבולות בין ז'אנרים מוזיקליים: ג'אז, קלאסי ומוזיקה פופולארית.

מפגשים בימי חמישי בשעה 18:30

בתאריכים: 4/11/21, 18/11/21, 2/12/21, 16/12/21, 30/12/21, 13/1/22, 27/1/22, 10/2/22

דמי השתתפות:

מחיר מלא: 580 ₪, זכאי הנחות: 465 ₪, מפגש בודד: 80 ₪, זכאי הנחות: 65 ₪

* הנהלת יד לבנים שומרת לעצמה את הזכות לשינויים   * פתיחת הקורס מותנית במספר הנרשמים

פרטים והרשמה במוקד הכרטיסים 8864*

כל התאריכים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים